Wesołych Świąt!

Już dziś długo wyczekiwana przez wszystkich Wigilia Bożego Narodzenia! Dla wielu jedna z najważniejszych dat w całym kalendarzu. W końcu po długich przedświątecznych przygotowaniach, możemy zasiąść do wigilijnych stołów, wspólnie z najbliższymi ciesząc się ze smaku wigilijnych potraw, dźwięku kolęd oraz prezentów.

W wielu krajach święta obchodzi się bardzo podobnie. Uroczysta kolacja, choinka pełna prezentów, wspólne kolędowanie. Jeśli pojawiają się jakieś różnice, to widać je głównie na wigilijnych stołach w postaci potraw, czy w tym, od kogo dzieci dostaną prezenty. W zależności od kraju, jest to Święty Mikołaj, Dziadek Mróz, czy sam Jezusek. Jeśli już mówimy o różnicach, to warto wspomnieć, że Polska jest jednym z nielicznych państw na świecie, gdzie prezenty wręcza się już w wieczór wigilijny – w innych krajach Święty Mikołaj przychodzi zazwyczaj dzień później.

Jednak gdziebyśmy nie obchodzili Bożego Narodzenia, to chodzi w nim przecież głównie o radosne przeżywanie świąt w zdrowiu, szczęściu i w gronie najbliższych, czego z całego serca wam życzymy!