Czas szykować fotokalendarze! Dzień Babci i Dziadka już tuż tuż…

Już od wielu lat, Dzień Babci i Dziadka jest wpisany w nasze kalendarze. Dla wielu z nas, dziadkowie są źródłem mądrości życiowej i bezgranicznej miłości. Nic więc dziwnego, że doczekali się oni swojego święta, w którym role się odwracają i to wnuczkowie troszczą się o swoich dziadków.

Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce w latach 60. ubiegłego wieku. Ktoś słusznie zauważył, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80. w kalendarzu obok Dnia Babci, który obchodzimy 21 stycznia, pojawił się Dzień Dziadka, obchodzony 22 stycznia.

Z tej okazji w przedszkolach i szkołach organizowane są liczne przedstawienia, na które zapraszani są babcie i dziadkowie. Choć w Polsce święto dziadków jest rozłożone na 2 dni, to w niektórych krajach obchodzi się je za jednym zamachem np. w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie tak bardzo cenią swoich seniorów, że Prezydent i Kongres postanowili zatwierdzić Narodowy Dzień Dziadków jako oficjalne święto państwowe. Amerykańscy dziadkowie doczekali się nawet swojego hymnu „A Song for Grandma and Grandpa”.

Pomysły na podarki dla dziadków w tym dniu są przeróżne. Od tradycyjnych laurek, po ekskluzywne wczasy w ciepłych krajach. Nie trzeba jednak wykupywać dziadkom wycieczki na Teneryfę aby poczuli się w tym dniu wyjątkowo. Podpowiadamy: wystarczy wyjątkowy kalendarz ze zdjęciami wnucząt, który codziennie będzie przypominał dziadkom o magii tego święta.

Przeczytaj więcej o naszych fotokalendarzach

A jeśli już wszystko wiesz i chcesz zamówić prezent dla babci.

Rozpocznij edycję fotokalendarza

Fotokalendarze taniej?

Jeśli chcecie zamówić fotokalendarz w cenie, jedynie 17zł za sztukę (43% taniej) to polecamy zapisanie się do naszego newslettera. Po zapisaniu się otrzymacie kod uprawniający do zakupu dowolnej liczby fotokalendarzy w niższej cenie.

 

Zapraszamy.