1 kwietnia wprowadzamy trójkątne fotoksiążki

Uważajcie, dziś jest Prima Aprilis!

Jedyny taki dzień w roku, gdzie niczego nie można być pewnym. Dziś żartownisie i kawalarze wszelkiej maści będą zbierać swoje żniwo. Dlatego radzimy zachować czujność, bo pierwszego kwietnia nikt nie zna litości, nawet media. Nie zdziwcie się więc, gdy usłyszycie dziś o wyburzeniu Dworca Centralnego, czy też o zajęciu przez Polaków międzynarodowej stacji kosmicznej.

Zwyczaj obchodzenia Prima Aprilis znany był już we wczesnym średniowieczu. Tylko wtedy miał może nieco bardziej chwytliwą nazwę, bo nazywany był wtedy „Świętem Głupców”. Jednak na przestrzeni wieków, obchody 1 kwietnia, zbytnio się nie zmieniły. Tak jak kiedyś, tak i dzisiaj chodziło o to, aby wyciąć komuś psikusa i żeby było przy tym dużo śmiechu.

Zwyczaj obchodzenia Prima Aprilis, do dziś jest kultywowany w wielu krajach. Przykładowo, we Francji, czy we Włoszech, 1 kwietnia wiąże się ze zwyczajem tzw. „Kwietniowej Ryby”. Polega on na przyklejaniu na plecach „ofiary” papierowej ryby tak, aby dana osoba tego nie spostrzegła. Jeśli chodzi o Polskę, to Prima Aprilis, ma u nas niezwykle bogatą historię. Pierwszy dzień kwietnia w Polsce był do tego stopnia uważany za dzień niepoważny, że sojusz antyturecki z cesarzem Leopoldem, zawarty 1 kwietnia 1683 roku, podpisano z datą 31 marca.

W ouhmanii wprowadzamy trójkątne fotoksiążki

W ouhmanii tworzymy nowe produkty. Zawsze zgodnie z naszym hasłem, że chcemy wprowadzać najwyższej jakości produkty w cenach dostępnych dla zwykłych śmiertelników. Przeanalizowaliśmy rynek i potrzeby klientów i postanowiliśmy wprowadzić pierwsze w Polsce trójkątne fotoksiążki. Poniżej wypowiedź naszego głównego technologa.

“Ciągle obserwujemy co dzieje się na rynku, jakie nowości są wprowadzane i co podoba się Polakom. Ostatnio olbrzymią popularnością cieszą się nowe zestawy szafek IKEA z serii BOMBA. Mają je dziś w domach chyba wszyscy a pozostali będą mieć niedługo. Cechą charakterystyczną tych zestawów jest pochyła przedostatnia półka. Od dziś wiadomo już jak tą pochyłą półkę wykorzystać. Nasze trójkątne fotoksiążki są specjalnie dopasowane kształtem tak aby można je było postawić na pochyłej półce BOMBA. Będziecie zachwyceni.”

Nie wiem jak wy ale ja daję dziesięć emejzingów. To naprawdę wspaniała wiadomość. Fotoksiążki w Ouhmanii już niebawem. Zapiszcie się do naszego newslettera aby jako pierwsi się o nich dowiedzieć i kupić je w najlepszej cenie (tymczasem dostaniecie kody na tańsze fotokalendarze).

 

A czy wy, planujecie dzisiaj z kogoś mniej, bądź bardziej okrutnie zażartować?